• BRAVO

          • Szanowni Państwo,w związku z Zarządzeniem nr 87 Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 kwietnia 2022r. w sprawie wprowadzenia na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej drugiego stopnia alarmowego BRAVO informujemy, że w dniach 20 - 30 kwietnia 2022 r. na terenie szkoły (obejmującym również boiska i teren zielony) obowiązuje całkowity zakaz przebywania osób postronnych.

          • Informacja w sprawie zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnym

          • Szanowni Państwo,

            na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazujemy list Ministra Zdrowia dotyczący bezpłatnej profilaktycznej opieki zdrowotnej dzieci i młodzieży oraz obowiązku realizacji szczepień ochronnych zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych.

            Zachęcamy do zapoznania się z listem oraz upowszechnienie go wśród rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży.

            Z poważaniem

            Kuratorium Oświaty w Warszawie Aleje Jerozolimskie 3200-024 Warszawa

             

             

            Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,

            pragnę Państwu przypomnieć, że wszystkie dzieci i młodzież w Polsce, do ukończenia 19 roku życia, mają prawo do bezpłatnej profilaktycznej opieki zdrowotnej, a w zakresie szczepień ochronnych również obowiązek ich realizacji zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych na dany rok kalendarzowy.

            Poza wykazem szczepień obowiązkowych są przez Ministra Zdrowia zalecane (odpłatne) szczepienia oraz nieodpłatne szczepienia przeciw COVID-19 wykonywane w Polsce od ukończenia 5. roku życia dziecka.

            U dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym za realizację szczepień obowiązkowych odpowiada lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Szczepienia ochronne wykonywane zgodnie z PSO prawidłowo budują stan uodporniania przez kolejne lata i chronią przed poważnymi konsekwencjami chorób zakaźnych teraz i w przyszłości.

            W przypadku dzieci i młodzieży szkolnej, poniższe szczepienia są wykonywane w następujących latach życia dziecka:

            1. w 6 roku życia (wiek należy rozumieć jak w przykładzie: dziecko, które ukończyło 5 lat jest w 6 roku życia)
              • przeciw BŁONICY, TĘŻCOWI i KRZTUŚCOWI (szczepienie przypominające)
              • przeciw POLIOMYELITIS (szczepienie przypominające)
              • przeciw ODRZE, ŚWINCE, RÓŻYCZCE (szczepienie przypominające)[1]
            2. w 14 roku życia (dziecko, które ukończyło 13 lat)
              • przeciw BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI (szczepienie przypominające)
            3. w 19 roku życia (osoba dorosła, która ukończyła 18 lat)
              • przeciw BŁONICY i TĘŻCOWI (szczepienie przypominające).

            W przypadku niewykonania szczepień w terminie wynikającym z wieku dziecka należy uzupełnić brakujące szczepienie w możliwie najwcześniejszym terminie, nie później, niż do ukończenia 19 roku życia.

            Szczególnie ważne jest wykonanie szczepień w 6 roku życia przed rozpoczęciem nauki w szkole, gdyż po podaniu szczepień przypominjących wzrasta poziom ochrony indywidulanej, co ma również znaczenie dla odporności zbiorowiskowej całej wspólnoty przedszkolnej i szkolnej.

            W przypadku dzieci i młodzieży z Ukrainy, rekomenduje się aby szczepienia ochronne były realizowane od dnia przyjazdu do Polski wg Indywidualnego Kalendarza Szczepień (IKSz), ustalonego przez lekarza kwalifikującego do szczepienia na podstawie PSO obowiązującego w Polsce. Szczepienia są dostępne nieodpłatnie, a przez okres pierwszych trzech miesięcy pobytu w Polsce są również dobrowolne. Osoby poniżej 19 roku życia, przebywające na terytorium RP powyżej trzech miesięcy są objęte już obowiązkiem wykonania szczepień ochronnych zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych.

            Szczepienia przeciw ODRZE, ŚWINCE, RÓŻYCZCE, BŁONICY, TĘŻCOWI i KRZTUŚCOWI oraz POLIOMYELITIS powinny być realizowane priorytetowo, zwłaszcza w sytuacji braku dokumentacji medycznej szczepień. W takiej sytuacji podanie dodatkowych dawek rutynowych szczepionek nie wiąże się z dodatkowym ryzykiem dla pacjenta.

            Mając powyższe na uwadze, zachęcam Państwa do zgłaszania się ze swoimi dziećmi na szczepienia ochronne, których celem jest zapewnienie wysokiej skuteczności ochrony dziecka przed zachorowaniem oraz powikłaniami związanymi z tymi chorobami. Uczniowie do ukończenia 16 lat powinni zgłaszać się na szczepienie w towarzystwie rodziców lub opiekunów prawnych. Uczeń kończący szkołę średnią jako osoba pełnoletnia, zgłasza się na ostatnie szczepienie obowiązkowe sam.

            Szczegółowe i rzetelne informacje na temat szczepień są dostępne na stronie „szczepienia.info” prowadzonej przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Mogą Państwo tam znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące szczepień oraz informacje na temat chorób zakaźnych, którym zapobiega się przez szczepienia. Zachęcam również do zapoznania się z zamieszczonymi na portalu materiałami edukacyjnymi (m.in. ulotki, poradniki i infografiki).

             

            Z poważaniem 

            upoważnienia Ministra Zdrowia

            Waldemar Kraska Sekretarz Stanu

             

            [1] Dawkę przypominającą szczepionki przeciw ODRZE, ŚWINCE i RÓŻYCZCE podaje się w 6 roku życia. U dzieci urodzonych w 2013 roku lub latach wcześniejszych, które nie otrzymały dotychczas szczepienia przypominjącego szczepienie wykonuje się w 10 roku życia. U dzieci, które nie zostały zaszczepione w 6 lub 10 roku życia należy uzupełnić brakujące szczepienie w możliwie najwcześniejszym terminie, nie później, niż do ukończenia 19 roku życia.

          • MEiN

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

            przekazujemy list Ministra Edukacji i Nauki dotyczący sytuacji w Ukrainie.  

            W liście szef MEiN podkreślił uznanie dla dyrektorów i nauczycieli, dla ich pracy włożonej w  proces przyjmowania dzieci i młodzieży z Ukrainy do szkolnych wspólnot. Wskazał również na szereg rozwiązań przygotowanych przez Ministerstwo Nauki i Edukacji, w tym materiałów informacyjnych oraz rekomendacji dotyczących przyjmowania uczniów ukraińskich do polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

            Prosimy o przekazanie listu Państwa nauczycielom i pracownikom oświatowym, a także rodzicom oraz dzieciom. 

            Z poważaniem

            Biuro Ministra

            Ministerstwo Nauki i Edukacji

             

             

             

             

            Warszawa, 11 marca 2022 roku

             

             

            Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,

            Przedstawiciele Samorządów,

            Szanowni Rodzice,

            Drodzy Uczniowie,

             

            od kilkunastu dni za naszą wschodnią granicą trwają działania wojenne prowadzone przez Rosję przeciwko narodowi ukraińskiemu. Wydarzenia te w ogromnym stopniu wpłynęły także na sytuację w naszym kraju. Od początku wojny postawa polskiego społeczeństwa – solidarność z Ukrainą, która przejawia się przede wszystkim w bezinteresownym niesieniu pomocy – jest godna najwyższego uznania. Ogrom cierpienia jakiego doświadczają Ukraińcy jest niewyobrażalny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że naszym wspólnym zadaniem jest obecnie zapewnienie uchodźcom dogodnych warunków bytowych, umożliwienie podjęcia pracy, a także kontynuowania edukacji i nauki.

            Z ogromnym szacunkiem przyglądam się zaangażowaniu Dyrektorów i Nauczycieli
            w proces przyjmowania dzieci i młodzieży z Ukrainy do naszych szkolnych wspólnot.
            Zdaję sobie sprawę z tego, że podejmowane przez Państwa działania wiążą się z ogromnym wysiłkiem podyktowanym koniecznością dostosowania rzeczywistości szkolnej
            do obecnych wyzwań. Naszym celem jest maksymalne wsparcie Państwa w tych działaniach. W związku z tym przygotowaliśmy szereg materiałów informacyjnych
            oraz rekomendacji dotyczących przyjmowania uczniów ukraińskich do polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Wprowadziliśmy również zmiany w przepisach, dzięki którym możliwe będzie łatwe i elastyczne tworzenie klas przygotowawczych.


            Obecnie w parlamencie procedowany jest projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy
            w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. W dokumencie tym
            z zakresu oświaty w
            prowadzone zostały rozwiązania, które pozwolą na zapewnienie kształcenia oraz wychowania uczniom będącym obywatelami Ukrainy. W tym celu umożliwiamy tworzenie innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Pozwoli to na zwiększenie bazy miejsc na potrzeby edukacji ukraińskich dzieci. Lokalizacje te organizacyjnie będą podporządkowane szkołom lub przedszkolom. Dodatkowo wprowadzone zostaną przepisy ułatwiające zatrudnienie obywateli Ukrainy na stanowisku pomocy nauczyciela, a także zmiany umożliwiające zwiększenie wsparcia ukraińskich uczniów przez kadrę pedagogiczną.
            Co istotne rząd przeznaczy dodatkowe środki z budżetu państwa na kształcenie uczniów
            z Ukrainy. Wszystko po to, by pomóc ukraińskim obywatelom, którzy w wyniku wojny znaleźli się na terytorium Polski.

             

            Szanowni Rodzice, dziękuję za Państwa aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy ukraińskim rodzinom. Państwa bezinteresowne zaangażowanie godne jest najwyższego uznania. Głęboko wierzę, że ta pomoc ­‒ w postaci choćby najmniejszych gestów ułatwiających przybywającym do Polski obywatelom Ukrainy odnalezienie się w nowych warunkach ‒ to przykład solidarności w obliczu ludzkiej tragedii. Dziękuję również
            za wspieranie Dyrektorów i Nauczycieli w przygotowywaniu szkół i placówek edukacyjnych na przyjęcie ukraińskich uczniów.   

            Drodzy Uczniowie, jestem dumny, że z wyjątkową dojrzałością zareagowaliście na potrzeby Waszych rówieśników z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronienie
            w naszym kraju i zdecydowali się na podjęcie edukacji w polskich szkołach. Mam nadzieję, że wspólna nauka będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśniania relacji.
            Dziękuję za wszelkie gesty solidarności z ukraińskimi uczniami. To Wy będziecie dla nich przewodnikami w poznawaniu naszego kraju. Wiem, że sprostacie temu zadaniu.

            Chcę Was także zapewnić, że pomimo wojny w Ukrainie, będziecie mogli
            w sposób niezakłócony kontynuować naukę i przygotowywać się
            do egzaminów. Jesteście bezpieczni, bo Polska jest ważną częścią NATO – najpotężniejszego sojuszu obronnego na świecie.

            Szanowni Państwo, zapewniam o moim wsparciu i nieustających działaniach związanych
            z dostosowywaniem polskiego systemu oświaty do przyjmowania ukraińskich uczniów
            do szkół oraz placówek edukacyjnych w całym kraju. Jesteśmy otwarci na dalsze sugestie zmian legislacyjnych płynących od organów prowadzących i samorządów. Życzę Państwu siły niezbędnej do tego, aby sprostać czekającym nas wszystkich wyzwaniom.

            Przed nami najważniejszy z egzaminów ‒ egzamin z człowieczeństwa.

             

             Z wyrazami szacunku


            Przemysław Czarnek

            Minister Edukacji i Nauki

             

             

             

             

          • Dyżur wakacyjny – rekrutacja 2022 r.

          • Szanowni Państwo!

            Informujemy, że  w  szkole  będzie   pełniony  dyżur  wakacyjny  w I turnusie od 04.07 do 22.07.2022 r. Zapisy na dyżur wakacyjny rozpoczynają się w kwietniu i będą prowadzone przy pomocy elektronicznego systemu zapisów. Wszelkie  informacje  są zamieszczone  na  stronie  naszej  szkoły w zakładce  rekrutacja –  DYŻUR WAKACYJNY oraz  na  stronie Biura  Edukacji: https://edukacja.um.warszawa.pl/przedszkola-dyzury-wakacyjne

            Prosimy o zapoznanie się.

          • Licytacja  w ramach projektu UNICEF

          • Szanowni Państwo!

            Zapraszamy w dniu 24.03.2022 (czwartek) o godzinie 18.00 (sala 17 i 18)  na licytację  w ramach projektu UNICEF pod nazwą Wszystkie kolory świata. Uczniowie naszej szkoły zaprojektowali i własnoręcznie uszyli szmaciane laleczki przedstawiające mieszkańców różnych stron świata. Licytowane laleczki nie są zwykłą szmacianą zabawką, a unikatowym symbolem pomocy uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Cena wywoławcza za każdą zaprezentowaną laleczkę wynosi 10 zł. Dochód ze sprzedaży wesprze organizację UNICEF.

            Serdecznie zapraszamy,Wychowawcy świetlicy

          • Spotkanie informacyjne

          • Szanowni Państwo,

            zapraszamy rodziców i uczniów klas 6 na spotkanie informacyjne 17 marca 2022 r. o godzinie 18:00. Spotkanie w formie online będzie dotyczyło oddziału dwujęzycznego oraz drugiego języka nowożytnego w klasie 7. Link do spotkania: https://liblink.pl/B9D1TjP85m

          • Rekrutacja  uzupełniająca do klasy V sportowej

          • Rekrutacja  uzupełniająca do klasy V nastąpi zgodnie z harmonogramem rekrutacji do klasy IV sportowej o profilu piłki nożnej i piłki siatkowej.    
            Zasady rekrutacji takie jak do klasy IV. Informacje znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 31 w zakładce IV sportowa.

          • Spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do oddziałów przedszkolnych

          • Szanowni Państwo,serdecznie zapraszamy rodziców kandydatów do oddziałów przedszkolnych na spotkanie informacyjne z Panią Dyrektor oraz nauczycielami oddziałów przedszkolnych, które odbędzie się 8.03.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 31 w Warszawie. Pierwsza część spotkania odbędzie  się  w sali nr 18 (świetlica szkolna) o godz. 18.00 i będzie poświęcona zaprezentowaniu oferty szkoły, organizacji pracy oddziałów przedszkolnych oraz rekrutacji. Następnie rodzice będą mieli możliwość zapoznania z bazą szkoły, obejrzenia sal dedykowanych przedszkolakom oraz rozmowy z wychowawcami.

          • Pomoc dla Janka

          • Zachęcamy Państwa do wsparcia finansowego absolwenta naszej szkoły –

            Janka Gacka, który uległ wypadkowi 8 lipca 2021r. i potrzebuje teraz pomocy w opłaceniu kosztownej rehabilitacji.

                                                                                              

            Jankowi można pomóc poprzez wrzucenie pieniędzy do puszki stojącej w szkole, przekazanie 1% podatku lub wsparcie zbiórki na stronie: https://www.siepomaga.pl/janek-gacek

            My stawiamy Janka do pionu, a Ty? #PostawnaJanka

            Przekaż mi 1% podatku

            Numer KRS0000396361

            Cel szczegółowy 1%0170449 Jan

          • Nie wyrzucaj elektrośmieci do śmietnika

          • Dobiega końca zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej szkole. Do końca przyszłego tygodnia przyjmujemy mały i średni sprzęt, baterie oraz świetlówki. W dniach 23-25 lutego będzie możliwość oddania dużych gabarytów, na które zostanie wyznaczone  miejsce przed głównym wejściem do szkoły.Serdecznie zachęcamy do pozbycia się niepotrzebnych elektrośmieci. Każdy taki śmieć to odpowiednia ilość punktów, które będziemy mogli zamienić na materiały dydaktyczne dla naszej szkoły. Korzystając z okazji zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie organizowanym przez Moje Miasto Bez Elektrośmieci pt. Nie wyrzucaj elektrośmieci do śmietnika. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

            Więcej informacji na stronie:https://liblink.pl/2aHHGKGbIv

          • Rekrutacja

          • Na stronie internetowej szkoły, w zakładce rekrutacja są zamieszczone informacje dotyczące rekrutacji do oddziałów przedszkolnych, klas I, klasy 4 sportowej oraz klasy 7 dwujęzycznej na rok 2022/2023.

    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
      • => budynek piętrowy tel. (22)741-70-48 tel/fax (22)744-71-05 *** dyrektor szkoły Beata Bieryło ***wicedyrektor Mariusz Kaliszewski wew. 12 ***wicedyrektor Anna Cyran wew. 13 ***sekretariat SP nr 31 wew. 30 ->od 08:00 do 16:00, *** inspektor Danych Osobowych w SP 31: Anna Żebrowska-Kaczyńska tel. 225103620 wew. 233 adres e-mail: inspektor@dbfo.waw.pl ***pedagog / pok. nauczycielski II piętro wew. 24 ***pok. nauczycielski I piętro wew. 19 *** świetlica sala nr 18 wew. 16 *** świetlica sala nr 19 wew. 17 *** świetlica sala nr 17 wew. 14 ---------------------------------------------------------------------- => budynek parterowy tel (22)811-88-67 wicedyrektor Anna Mocarska-Kilian wew.103 kierownik świetlicy Katarzyna Patakiewicz wew.103 ***sekretariat uczniowski wew.101 od 7.30-16.00 (w dni spotkań z rodzicami 7.30 - 18.00) ***psycholog wew. 102 ***logopeda wew. 104 ***oddział przedszkolny wew. 105 ***pokój nauczycielski klas 0 - I wew. 106 ***pielęgniarka wew.108 (08:00-15:35)
      • 03-044 WARSZAWA UL. KOBIAŁKA 49 Poland
    • Logowanie