• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest tu na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

Zadania:

1.Przygotowanie pracowni przyszłości:

-zamontowanie drukarek 3D, kalibracja, przygotowanie do pracy

-organizacja stanowiska studia  radiowego

-przygotowanie stanowiska studia  filmowego

-zamontowanie 25 stacji roboczych

-zainstalowanie oprogramowania do pracy: z dźwiękiem, filmem, programowaniem robotów i mikrokontrolerów, projektowania 3d

-wykonanie sieci wewnętrznej internetowej, podłączenie urządzeń do koncentratora i sewera

2.Prowadzenie zajęć z robotyki i programowania mikrokontrolerów

-montaż robotów

-synchronizacja robotów ze stacjami

-nauka programowania i uruchomiania robotów

3.Prowadzenie zajęć w studio radiowym

- w ramach aktywnej przerwy prowadzenie audycji  (4 przerwa), współpraca z kołem dziennikarskim

-nauka obróbki dźwięku

-nagłośnienie  uroczystości szkolnych

4.Organizacja stanowiska studia filmowego

-nagrywanie filmów wg. potrzeb szkoły

-nauka obróbki i publikacji filmów

5. Przygotowanie drukarek 3d do pracy

-instalacja oprogramowania do projektowania 3d

-prowadzenie zajęć z projektowania i druku 3d

6.Szkolny teatr

-przygotowanie sprzętu do obsługi i nagłośnienia aktorów

-współpraca i wspomaganie sekcji teatralnej

7. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w lekcjach:

-przygotowanie i wykorzystanie w lekcjach  wizualizera

-przygotowanie i wykorzystanie w lekcji  biologii zaawansowanego mikroskopu

-przygotowanie stanowisk do montażu elektronik , wykorzystanie w lekcji fizyki i techniki

-obsługa uroczystości, wykorzystanie kamery, aparatu do rejestracji wydarzeń

-wykorzystanie w obsłudze uroczystości mikrofonów bezprzewodowych i zaawansowanego miksera dźwięku.